×
Logo: Jakie perfumy do sukienki wieczorowej ?

Jakie perfumy do sukienki wieczorowej ?

Gdy wybieramy sukienkę najczęściej zastanawiamy się nad tym jakie dobrać do niej buty, torebkę czy biżuterię, a my dziś rozważymy trochę mniej popularny, ale jakże intrygujący temat jak zapach. Czy wybierając zapach prócz osobistych upodobań możemy kierować się tym jaką sukienkę będziemy mieć na sobie? Odpowiedź brzmi OCZYWIŚCIE, ŻE TAK!

Zapach to coś z czym się identyfikujemy i chcemy aby inni identyfikowali nas z nim, zapach działa na nasze zmysły nieco inaczej niż wzrok, bardziej wyobrażeniowo, pobudza obszary mózgu, które odpowiadają za euforię i odczuwanie przyjemności, czasami nie potrafimy tego sami nazwać czym jest czyjś zapach i jak jest ważny. Niektóre osoby używają cały czas jednego zapachu aby powtarzalnie zapadać jedną nutą w pamięci innych. Taka osoba gdy nawet zamkniemy oczy a przejdzie obok nas będziemy wiedzieli kim jest. Dobieranie zapachu do stylu i klimatu sukienki jest nieco bardziej innowacyjne, aczkolwiek warte uwagi i w tym wpisie poświęcimy temu uwagę.

W większości zasada jest taka, ze do wieczorowych sukienek warto użyć mocnych zapachów a na co dzień delikatnych kwiatowych lub świeżych, ale dziś skupimy się na sukienkach wieczorowych. Ale zanim zaczniemy powiedzmy kilka podstaw o perfumach, które warto znać. Każdy zapach składa się z nuty głowy, nuty serca oraz bazy. Nuta głowy to zapach który czujemy od razu i często na jego podstawie dokonujemy decyzji o zakupie danego zapachu, a nuta serca wydobywa się dopiero po 10 minutach od aplikacji perfum na skórę, dlatego tak ważne jest odczekanie i pozostawienie ich na skórze przed podjęciem decyzji o zakupie danych perfum. Ostatnia to nuta bazy jest najmniej intensywna ale najbardziej trwała i decydująca o charakterze zapachu jest niezwykle ważna ponieważ ona decyduje jak długo perfumy pozostaną na naszym ciele i ubraniach.

 

Perfumy do sukienek wieczorowych na sylwestra/studniówkę/bal  

Wieczorowa sukienka nie musi iść w parze wraz z ciężkimi perfumami, które tak często wszędzie są polecane, równie dobrze może iść z kwiatowymi  ale wyrazistymi zapachami. Poniżej wieczorowe sukienki z Polskich sklepów, a jakie perfumy do nich dobrać?

218-06-8.jpginez---satynowa-sukienka-maxi-na-jedno-ramie-cze.webpSchowek01778.jpg

LINKI DO SUKIENEK KLIK

 

Pierwszym nieziemsko tajemniczym zapachem jest Jean Paul Gaultier - Divine. Zapach jest z jednej strony słodki, a z drugiej strony świeży przez co łączy w sobie niezwykle ciekawą kompozycję, nie jest absolutnie ciężki, połączenie lilli, bergamotki i piżma tworzy wspaniałą piramidę zapachową, która stworzy wyjątkową parę wraz sukienką wieczorwoą. 

 

jean-paul-gaultier-gaultier-divine-woda-perfumowana-dla-kobiet_.webp
Jean Paul Gaultier - Divine

 

Kolejny zapach to Armani - My Way, nie spotkałam nigdy tej pozycji w rankingach wieczorowych zapachów, a tak naprawdę nie wiadomo czemu? Prawdopodobnie dlatego, że od lat utarła się teoria połączenia cięzkich perfum z wieczorową sukienką. My Way jest naprawdę intrygujący i potrafi zaskoczyć niejeden wyrafinowany nos. Nie jest zapachem ciężkim ani mocnym, ale jest odkrywczy niczym podróż w niezanane, połączenie świeżości pomarańczy z słodkością jąsminu i wanilii przeplatające się z w bazie z kojącym drzewem cedrowym tworzy wręcz melodię zapachową. 

 

armani-my-way-woda-perfumowana-flakon-napelnialny-dla-kobiet_.webp
Armani - My Way

 

Kolejna propozycja jest dość oryginalna ponieważ zapach Kilian - Apple Brandy otwiera drzwi do pionierskich nut Brandy w wersji dla kobiet. Wobraź sobie, że Twoja szyję otula subtelna woń brandy połączona z aromatami bergamotki z jabłkiem na czele taki zapach będzie idealną propozcyją dla lubiących wyróżniać się swoją indywidualnością i brylujących na salonach kobiet. 

 

kilian-paris-apple-brandy-on-the-rocks-eau-de-parfum-50ml_17525283_36627248_2048.jpg
Kilian Apple Brandy

 

Ostatnią zapachową propozycją do wieczorowej sukienki jest MIss Dior Cherie cudowny, niebanalny zapach, który otuli Twoje Ciało pudrowymi kwiatami, z każdym momentem zapach ten będzie przechodzić z nuty na nutę odgrywając nową melodię na Twoich zmysłach. Miss Dior to połączenie konwali, piwonii i irysa, a w sercu zapachu ukryta jest subtelna róża, którą w swej bazie podbija piżmo, wanilia i drzewo sandałowe, kompozycja wręcz idealna dla kobiet, które są zdecydowane, szaone a jednocześnie delikatne. 

 

dior-miss-dior-woda-perfumowana-dla-kobiet_.webp
Miss Dior Cherie