Regulamin

Regulamin sklepu sukienkowo.pl obowiązujący od 25.12.2015
 
§1 Postanowienia ogólne
 
1. Regulamin określa zasady dokonywania zakupów w sklepie internetowym sukienkowo.pl Sprzedającym jest JTS z siedzibą w Bytomiu przy ul. Gombrowicza 65, NIP 6452320114, REGON 241121524

2. sukienkowo.pl to sklep internetowy dostępny pod adresem www.sukienkowo.pl lub www.sukienkowo.com - dalej zwany Sklepem Internetowym

3. KONTAKT oraz godziny kontaktu ze sklepem:
a. adres e-mail: kontakt at sukienkowo.pl,
b. telefon: + 48 516 995 665   (koszt połączenia wg stawek operatora, kontakt telefoniczny pon-pt 11:00-16:00

4. Przesyłki są dostarczane na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej

5. Kupujący składając zamówienie przed zawarciem umowy sprzedaży drogą elektroniczną oświadcza iż zapoznał się z niniejszym regulaminem oraz akceptuje jego postanowienia .


§2 Rejestracja/Zamówienia

1. Kupujący może składać zamówienia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu wyłącznie za pośrednictwem witryny internetowej www.sukienkowo.pl
2. Ceny produktów podawane są w złotych polskich i są cenami brutto
3. Na wszystkie zamówione towary Sprzedający wystawia dowód zakupu
4. Wszystkie towary sprzedawane w sklepie objęte są 24 miesięczną gwarancją

5. Złożenie zamówienia wymaga zarejestrowania.
Rejestracja jest dobrowolna i bezpłatna.
Po dokonaniu rejestracji tworzone jest konto użytkownika.
Klient podczas rejestracji, powinien wypełnić formularz rejestracyjny poprzez podanie:
aktywnego adresu e-mail,
hasła (widocznego tylko dla Klienta),
imienia i nazwiska,
pełnego adresu korespondencyjnego czyli: ulica numer/numer mieszkania,
kod pocztowy oraz miasto/miejscowość
numeru telefonu komórkowego/stacjonarnego.

6. Warunkiem realizacji zamówienia złożonego na stronie WWW jest prawidłowe wypełnienie formularza w serwisie internetowym, podanie numeru telefonu i adresu e-mail.

7. Po złożeniu zamówienia Kupujący otrzymuje od sklepu wiadomość e-mail (na podany w zamówieniu adres) potwierdzającą przyjęcie zamówienia.

8. Dla zamówień złożonych na stronie WWW do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi w momencie otrzymania wiadomości e-mail o którym mowa w punkcie powyższym

9. W przypadku wyoru płatności - wpłata na konto sklep na wpłatę oczekuje 7 dni kalendarzowych

10. W przypadku wyboru płatności przy odbiorze, zamawiający jest zobowiązany opłacić zamówienie kurierowi/listonoszowi gotówką przy odbiorze paczki, bądź odebrać i opłacić w punkcie wyznaczonym przez dostarczyciela (w przypadku awiza-ParcelShop lub placówka pocztowa).
Składając zamówienie z płatnością przy odbiorze kupujący zleca sprzedawcy zamówienie usługi kurierskiej. W przypadku nie odebrania paczki pobraniowej kupujący zobowiązany jest opłacić koszt wysyłki oraz powrotu paczki w wysokości 30zł na dane znajdujące się w wiadomości potwierdzającej zamówienie.  

11. Kupujący może w każdej chwili usunąć konto na witrynie sukienkowo.pl poprzez wysłanie sklepowi informacji mailowej o chęci usunięcia konta.

12. Właściciel sukienkowo.pl może wypowiedzieć umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną, jeśli:
a. cel rejestracji lub sposób korzystania z usług jest oczywiście sprzeczny z zasadami i celem funkcjonowania sklepu,
b. działalność Kupującego jest sprzeczna z obowiązującymi normami obyczajowymi, narusza prawa osób trzecich,
e. Kupujący składa fałszywe zamówienia,
f. Kupujący w rażący sposób narusza postanowienia regulaminu.
g. podane przez Klienta dane adresowe lub kontaktowe są nieprawidłowe np nieprawidłowa miejscowość, lica, numer budynku, adres email, nr telefonu, dane personalne, a ustalenie ich za pomocą kontaktu telefonicznego lub mailowego nie przyniesie skutku,

13. Łączenie zamówień

Sklep sukienkowo.pl nie łączy zamówień złożonych osobno. Jeśli zamawiający chce zamówić kilka rzeczy które będą zapakowane w jednej paczce (płacąc jeden koszt wysyłki) musi zamówić wszystkie towary w jednym zamówieniu pod jednym numerem zamówienia. Jeśli stało się inaczej zamawiający powinien skontaktować się z sklepem sukienkowo drogą telefoniczną lub mailową, w celu anulacji poprzednich zamówień, oraz złożyć jedno nowe zbiorowe zamówienie.

§3 Przedmiot transakcji


1. Przedmiotem transakcji są towary wymienione i opisane na stronie internetowej sklepu sukienkowo.pl, sprzedawca dokłada wszelkich starań, aby oferta prezentowana na stronach, była zawsze aktualna. Gdyby jednak zdarzyła się sytuacja, że niektóre z oferowanych towarów są w danej chwili niedostępne, W takiej sytuacji obsługa serwisu sukienkowo.pl niezwłocznie, najpóźniej jednak w terminie czternastu dni od zawarcia umowy, zawiadomi o tym Kupującego. W przypadku dokonania przedpłaty przez Kupującego zobowiązuje się do zwrotu zapłaconej kwoty.

§4 Formy płatności
 
1. Zapłata przed wysyłką.
a. Wpłata na konto sklepu przed wysyłką

Kupujący wybierający formę zapłaty przed wysyłką zobowiązany jest opłacić zamówienie w ciągu 5dni kalendarzowych. Jeśli Kupujący wybiera tę formę zapłaty, otrzyma e-maila, który zawierał będzie numer konta sklepu oraz kwotę jaką należy wpłacić. Ważne jest podanie w tytule wpłaty  imienia i nazwiska osoby zamawiającej (czyli osoby której dane widnieją w danym zamówieniu).
Nieprawidłowe zatytułowanie przelewu może opóźnić lub całkowicie uniemożliwić wysyłkę towaru.
Towar wysyłany jest po zaksięgowaniu wpłaty na koncie.

2. Płatność za pobraniem

Kupujący wybierający formę zapłaty za pobraniem opłaca zamówiony towar w momencie jego dostarczenia przez firmę kurierską lub pocztową. Pracownik firmy kurierskiej/pocztowej pobiera od Kupującego opłatę równą wartości zakupionego towaru oraz kosztów transportu.


§5 Dostawa/transport/czas wysyłki
 
1. Czas wysyłki zamówienia uzależniony jest od następujących czynników:
- Przy płatności przelewem, czas wysyłki jest liczony od momentu wpłynięcia środków na konto.
- Od dnia złożenia zamówienia. Jeżeli zamówienie wpłynęło w dniu wolnym od pracy (weekend, święta, urlop)– czas wysyłki należy liczyć od najbliższego dnia roboczego.
- Od godziny złożenia zamówienia. Jeżeli zamówienie zostało złożone po godzinie 14:00, czas wysyłki należy liczyć od następnego dnia roboczego.
-w opisie każdego towaru znajduje się informacja w jakim czasie realizowane jest zamówienie jest to przedział od do np wciągu 2-4 dni (należy przyjąć dni robocze)
- do czasu realizacji należy doliczyć czas dostawy, przyjąć należy 24-48h roboczych (najczęściej 24h)

2. W przypadku zamówienia większej ilości produktów w jednej przesyłce z czego każdy z nich opisany ma inny czas dostawy za prawidłowy należy przyjąć ten który opisany jest jako najdłuższy. Po skompletowaniu całego zamówienia sukienkowo.pl przekazuje paczkę do doręczenia.

3. Przesyłki krajowe realizowane są za pośrednictwem:
-kuriera GLS - przewidywany termin dostawy wynosi 24-48h roboczych od momentu wysłania.
maksymalna waga 30kg
-Poczty Polskiej - przewidywany termin dostawy wynosi 24-48h roboczych od momentu wysłania.
maksymalna waga 10kg

4. Niezależnie od ilości zamówionych przedmiotów w jednej paczce (mieszczących się w powyższych wagach kg) sukienkowo.pl wysyła je w jednej przesyłce o ile przedmioty były zawarte w tym samym zamówieniu. Sukienkowo.pl przewiduje połączenie dwóch osobnych zamówień w jedną przesyłkę o ile informacja ta zostanie zawarta w uwagach dodatkowych przy składaniu drugiego zamówienia.
W uwagach dodatkowych należy wpisać "Proszę o połączenie zamówienia nr..... + imię i nazwisko". Połączenie zamówień jest możliwe o ile poprzednie zamówienie nie zostało wcześniej wysłane.
c. Przesyłki zagraniczne - standardowy termin doręczenia wynosi 4 do 10 dni roboczych od momentu wysłania. Wysyłki do krajów UE po wcześniejszej przedpłacie.

5. Za granicę wysyłany jest towar o wadze do 2 kg

6. W przypadku Państwa nieobecności, kurier/poczta pozostawia awizo z informacją, kiedy i gdzie można odebrać przesyłkę. Dostawa awizowanej przesyłki dokonywana jest bezpłatnie. Każda następna próba doręczenia jest płatna. Koszty te ponosi Kupujący.
7. W chwili odbioru przesyłki Kupujący powinien sprawdzić jej zawartość

8. W przypadku uszkodzenia przesyłki podczas transportu lub zastrzeżeń, co do ilości dostarczonego towaru, należy w obecności kuriera, spisać protokół szkody, a całym zdarzeniu poinformować sukienkowo.pl


§6 Gwarancje i reklamacje

1. Każdy towar zakupiony w sklepie sukienkowo.pl jest fabrycznie nowy i posiada 24 miesięczną gwarancję.

2. W przypadku jeśli zakupiony towar okaże się wadliwy Konsument powinien skontaktować się z sukienkowo.pl oraz odesłać towar wraz z formularzem reklamacji (pobierz klik). Wszystkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni.

3. Sytuacja w której klient otrzymałby inny towar, który jest wynikiem błędu pakowania (inny model, kolor, rozmiar itp) klient powinien niezwłocznie skontaktować się s obsługą sukienkowo.pl oraz dołączyć do paczki formularz wymiany  


§7 Odstąpienie od umowy
 
1. Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827) Kupujący będący konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży bez podania przyczyn, w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia towaru. „Art. 221. Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.”;

2. Odstąpienie dokonywane jest przez złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, W celu zminimalizowania kosztów odsyłki towarów dla klienta poleca się dołączyć formularz zwrotu/odstąpienia od umowy do odsyłanego towaru. Sprzedający poleca kupującemu odesłać towar za potwierdzeniem (czyli list polecony  lub paczka)

4. Prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej na odległość, o którym mowa w ust. 1. nie przysługuje konsumentowi
- Dla którego towar został wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb np towar na zamówienie wg indywidualnych wymiarów klienta
-Z opisanego wyżej uprawnienia o którym mowa w pkt1 nie mogą skorzystać osoby, które nabywają dany towar w związku z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą prosząc dodatkowo o wystawienie faktury VAT na firmę.

5. Sposób opakowania i przewozu zwracanych towarów powinien odpowiadać właściwościom rzeczy. Wielkość koperty adekwatna do wielkości i właściwości towaru. Produkt powinien być odpowiednio zapakowany oraz zabezpieczony.

6. Sprzedający, nie później niż w terminie 14 dni zwróci konsumentowi należność. Zwroty kosztów transakcji realizowane są przelewem bankowym.

7. Zwracany towar powinien posiadać wszystkie metki i zabezpieczenia - nie przeszkadzają one w zapoznaniu się z przedmiotem w ramach zwykłego zarządu.   

7. Sprzedający nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem usługą “e-przesyłka” lub paczkomatami.  

8. Adres do zwrotu towaru taki jak siedziba firmy, zamieszczony w §1 pkt 1.

§8 Wymiana

1. Klient ma prawo do wymiany towaru w ciągu 14 dni od daty odbioru.
2. Wymieniany towar powinien posiadać oryginalne metki
3. Do wymienianego towaru należy dołączyć czytelnie wypełniony formularz wymiany, który był dołączony do pierwszej paczki
4. Koszt wysyłki przy wymianie od nas do klienta jest gratisowy.
5. Gratisowy koszt wymiany przysługuje tylko pierwszej wymianie, do kolejnych wymian należy dopłacić 10zł na poczet kolejnej wysyłki.

§9

„Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem:http://ec.europa.eu/consumers/odr/