×

Rejestracja

×

Regulamin

Regulamin

I INFORMACJE O PRZEDSIĘBIORCY

Sklep działający pod adresami internetowymi www.sukienkowo.com oraz www.sukienkowo.pl jest prowadzony przez:

IT CODE SYSTEMS z siedzibą w Zabrzu przy ulicy gen. Józefa Hallera 43,

NIP: 6482582356, REGON: 240428427

 

Adres do zwrotów towaru:

SUKIENKOWO

gen. Hallera 43

41-814 Zabrze

 

II KONTAKT

Telefon: + 48 733_727_200 czynny od 10:30 do16:00 (koszt połączeń wg stawek operatora).

E-mail: kontakt(małpka)sukienkowo.com

 

III POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Sklep internetowy www.sukienkowo.com prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet.

2. Warunkiem złożenia zamówienia jest akceptacja Regulaminu tj. zaznaczenie boxu w ostatnim procesie zamówienia.

3. Postanowienia niniejszego regulaminu nie mają na celu wyłączać lub zmniejszać jakikolwiek praw przysługujących  konsumentowi. Ewentualne wątpliwości będą tłumaczone na korzyść klienta.

4. W celu złożenia zamówienia niezbędny jest sprzęt komputerowy o min parametrach procesora 1200MHz, 1GB RAM, ekran obsługujący rozdzielczość 800×600 i 256 kolorów oraz przeglądarka stron internetowych Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome, Opera, Samsung Browser, Safari, Android Browser z zainstalowanymi najnowszymi wersjami JAVA.

5. Ceny produktów podawane są w polskich złotych i są cenami brutto.

6. Zamówienia można składać 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

7. Ceny nie zawierają kosztów przesyłki, które podane są w zakładce "Płatność i wysyłka" oraz w drugim etapie składania zamówienia.

8. Sprzedający wraz z towarem dostarcza klientowi dowód zakupu w postaci paragonu lub Faktury VAT.

 

IV SKŁADANIE ZAMÓWIENIA

1. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia tj: imię, nazwisko i adres odbiorcy oraz podanie aktualnego numeru telefonu i adresu e-mail.

2. Po każdym prawidłowo złożonym zamówieniu klient otrzymuje od sklepu na podany adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zamówienia w którym znajdują się wszystkie szczegóły dot. zamówienia oraz niezbędne dane do jego finalizacji.

3. Na wpłatę (w przypadku wyboru przedpłaty) za złożone zamówienie sklep czeka 5 dni po tym czasie zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

4. Sklep nie łączy osobno złożonych zamówień. W takiej sytuacji należy mailowo anulować poprzednie zamówienie i  złożyć nowe.

5. Aby anulować zamówienie należy wysłać maila na adres bok@sukienkowo.com. W mailu należy zawrzeć kod zamówienia lub imię i nazwisko z adresu dostawy w tytule przelewu należy wpisać "Anulacja zamówienia" 

6. Umowę uważa się za niezawartą w przypadku gdy wystąpił rażący błąd w cenie towaru.

7. Zamówienia złożone z płatnością przy odbiorze przekraczające kwotę 550zł są potwierdzane telefonicznie przez sklep. W przypadku braku kontaktu z klientem zamówienie jest anulowane.

 

V PŁATNOŚĆ I TRANSPORT

1. Dostępne płatności w sklepie:

     a. wpłata na konto bankowe.

     b. szybka płatność online przez BlueMedia (także karty Visa oraz Maestro).

     c. płatność poprzez PayPal

2. Sklep realizuje zamówienia  na terenie Polski oraz państw UE

    a. Na terenie Polski przesyłki nadawane są tylko za pośrednictwem kuriera Inpost (kurier lub paczkomat)

    b. Paczki do następujących Państw: Niemcy, Belgia, Austria, Luxemburg, Słowacja i Czechy nadawane są za pośrednictwem Poczty Polskiej (do 2kg).

    c. Paczki do następujących Państw: Szwecja, Norwegia, Dania, Francja nadawane są za pośrednictwem Poczty Polskiej (2kg).

3. Zamówiony towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu jako adres dostawy.

4. Ogólne warunki świadczenia usług kurierskich dostępne na docelowych stronach przewoźników https://inpost.pl/regulaminy, http://www.poczta-polska.pl/

5. Płatności za pomocą systemu płatności internetowych obsługuje Blue Media S.A. z siedzibą w Sopocie przy ulicy Powstańców Warszawy 6, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000320590, NIP: 585-13-51-185, Regon 191781561, o kapitale zakładowym w wysokości 2 000 000 PLN (w całości opłaconym).

 

VI CZAS I KOSZT DOSTAWY

1. Informacje 

    a. czas realizacji - to czas, który sklep potrzebuje na przygotowanie, zapakowanie i przekazanie przesyłki kurierowi 1-2 dni robocze

    b. czas dostawy - to czas który kurier potrzebuje na doręczenie przesyłki na terenie Polski z reguły jeden do dwa dni robocze.

Dni robocze od poniedziałku do piątku

2. Na łączny czas realizacji zamówienia składa się czas realizacji + czas dostawy.

3. Większość zamówień złożonych za pobraniem lub opłaconych do godziny 13:00 zostanie nadane w ten sam lub następny dzień roboczy. 

4. Sklep wysyła paczki od poniedziałku do czwartku  (w piątki paczki nie są wysyłane).

5. Koszt dostawy na terenie Polski.

    a. Po wpłacie na konto: paczkomat: 9,9 zł, kurier 17zl 

    b. Za pobraniem/płatność przy odbiorze 23zł

6. Koszt dostawy na terenie innych krajów.

  od 45 - 65zł w zależności od kraju.

 

VII WYMIANA

Klient może wymienić towar kontaktując się telefonicznie lub mailowo ze sklepem w celu uzgodnienia dostępności i rezerwacji towaru na wymianę. Następnie po uzgodnieniu i rezerwacji przez sklep towaru klient odsyła towar do wymiany z załączoną informacją do paczki która zawiera następujące informacje: Imię nazwisko, adres paczkomatu do wysyłki wymienionego towaru, nr tel, adres email. Na zewnątrz wysyłanej paczki należy widocznie napisać WYMIANA.

Koszt wysyłki wymienionego towaru ze sklepu do klienta lezy po stronie sklepu.

Koszt wysyłki towaru do wymiany od klienta do sklepu lezy po stronie klienta.

adres do wymiany: sukienkowo, Hallera 43 41-814 Zabrze

 

VIII ODSTĄPIENIE OD UMOWY

1. Klient (konsument) ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zakupionych w sklepie sukienkowo.com produktów, bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od ich dostarczenia według ogólnych zasad wynikających z przepisów Ustawy z dnia 30.05.2014r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 nr 827).

2. Zgodnie z Art 34 ustawy o prawach konsumenta, konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy,

3. Z uprawnienia odstąpienia od umowy wyłączone są osoby, które nabywają towar  w związku z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą prosząc dodatkowo o wystawienie faktury VAT, a ich zakup jest związany z rodzajem prowadzonej działalności.

4. Prawo do odstąpienia od umowy jest skuteczne gdy Klient złoży Sklepowi oświadczenie o odstąpieniu od umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od odbioru paczki przez klienta lub osoby przez niego wyznaczonej, pomijając dzień zdarzenia. Oświadczenie można złożyć drogą elektroniczną (bok@sukienkowo.com), lub dołączając je do odsyłanego towaru.

5. Dane adresowe do zwrotu: sukienkowo, Hallera 43 41-814 Zabrze

6. Sprzedający niezwłocznie lecz nie później niż w terminie 14 dni zrealizuje zwrot środków konsumentowi.

7. Klient ponosi koszt odesłania towaru.

8. Nie przyjmujemy zwrotów, które zostały wysłane przez klienta do nas za pobraniem.

9. Prosimy na paczce zwrotnej  o dopisek dla kuriera że firma pracuje od 10:00 - 16:00

10. Sposób zwrotu środków w przypadku gdy płatność została dokonana przy użyciu karty płatniczej sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

11. Czas realizacji zamówienia w przypadku płatności kartą płatniczą liczy się od momentu pozytywnej autoryzacji transakcji.

12. Dostępne formy płatności: Karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, Płatności online, BLIK, Alior Raty, PayPal.

13. Adres do zwrotu SUKIENKOWO gen. Hallera 43, 41-814 Zabrze, tel: 733_727_200

IX REKLAMACJE

1. Produkty oferowane w sklepie są fabrycznie nowe, a sprzedawca zobowiązany jest dostarczyć Klientowi Produkt bez wad.

2. Sprzedający odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego  Kupującemu.

3. Podstawa i zakres odpowiedzialności Sprzedawcy względem Klienta, jeżeli sprzedany produkt ma wadę (rękojmia) są określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w Kodeksie Cywilnym. Dla Umów Sprzedaży zawartych do dnia 24 grudnia 2014 roku  podstawa i zakres odpowiedzialności Sprzedawcy wobec Klienta będącego osobą fizyczną z tytułu niezgodności Produktu z Umową Sprzedaży są określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. 2002 nr 141, poz. 1176 ze zm.).

4. Wszelkie reklamacja towaru Konsument może składać np. pisemnie na adres sukienkowo, Hallera 43, 41-814 Zabrze lub mailowo kontakt(małpka)sukienkowo.com.

5. Przykładowy formularz reklamacji znajduje się pod linkiem: https://sukienkowo.com/chce-zlozyc-reklamacje/416

6. Sprzedający ustosunkuje się do żądań Klienta niezwłocznie, ale nie później niż w terminie 14 dni.

7. Informujemy o możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Zasady dostępu do tych procedur: http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php#faq1366.

8. Jeżeli Towar ma wady, Klientowi przysługują następujące na podstawie art. 556 oraz art. 561 Kodeksu cywilnego.

9. W przypadku uzasadnionej reklamacji Sprzedający zwróci wszelkie poniesione przez Klienta koszty transakcji.

10. Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń.  Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może skorzystać z  unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

11. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednie obowiązujące przepisy prawne.

 

×

Polityka prywatności

Polityka Prywatności dla portalu "Sukienkowo.com"

Data ostatniej aktualizacji: 26.07.2023

Wprowadzenie

Witamy na portalu reklamowym "Sukienkowo.com". Nasza polityka prywatności opisuje, w jaki sposób gromadzimy, używamy, przechowujemy i chronimy Twoje dane osobowe. Naszym celem jest zapewnienie pełnej przejrzystości i ochrony Twojej prywatności w czasie, gdy korzystasz z naszej platformy reklamowej.

Nasz portal reklamowy, "Sukienkowo.com", nie prowadzi sprzedaży produktów ani nie pośredniczy w transakcjach zakupowych. Naszym głównym celem jest dostarczenie spersonalizowanych reklam, promocji i ofert odzieżowych, prezentując produkty dostępne w innych sklepach internetowych. Działamy jako pośrednik pomiędzy sklepami internetowymi a użytkownikami, oferując informacje o produktach oraz przekierowując zainteresowanych użytkowników do odpowiednich sklepów w celu dokonania zakupu.

Gromadzenie danych osobowych

Podczas korzystania z portalu "Sukienkowo.com" możemy zbierać różne rodzaje danych osobowych, w tym:

  1. Informacje udostępnione przez Ciebie: W celu pełnego korzystania z naszej platformy, będziesz musiał/a podać pewne informacje, takie jak imię, adres e-mail, dane kontaktowe i preferencje reklamowe. Podanie tych informacji jest dobrowolne, jednakże może być konieczne do korzystania z niektórych funkcji portalu.
  2. Dane zbierane automatycznie: Podczas korzystania z portalu "Sukienkowo.com", nasze systemy mogą automatycznie gromadzić dane techniczne, takie jak adres IP, rodzaj przeglądarki, system operacyjny oraz informacje o aktywnościach na naszej stronie.

Użycie danych osobowych

Główne cele, dla których gromadzimy i przetwarzamy dane osobowe, obejmują:

  1. Dostarczanie usług reklamowych: Wykorzystujemy Twoje dane osobowe w celu dostarczenia spersonalizowanych reklam, promocji i ofert na podstawie Twoich preferencji i zachowań.
  2. Analiza i usprawnienia: Przetwarzamy dane w celu analizy działania naszego portalu, identyfikacji trendów reklamowych oraz doskonalenia jakości naszych usług.
  3. Komunikacja z Tobą: Możemy kontaktować się z Tobą za pośrednictwem e-maila lub innych środków komunikacji w celu przekazywania informacji dotyczących naszych usług, zmian w polityce prywatności lub innych ważnych sprawach.

Ochrona danych osobowych

Twoje dane osobowe są dla nas ważne, dlatego też podejmujemy odpowiednie środki techniczne i organizacyjne, aby chronić je przed dostępem nieautoryzowanym, utratą, uszkodzeniem lub nieuprawnionym ujawnieniem. Dane przetwarzane są zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO, w celu realizacji usługi, tj. umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną zgodnie z Regulaminem oraz zgodnie z art. 6. ust. 1 lit. a RODO, w związku z zgodą na używanie określonych plików cookies lub podobnych technik, wyrażonych przez odpowiednie ustawienia przeglądarki internetowej zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym lub w związku z wyrażeniem zgody na geolokalizację.

Udostępnianie danych osobowych

W przypadku konieczności, możemy ujawnić Twoje dane osobowe stronom trzecim, takim jak agencje reklamowe lub partnerzy biznesowi, w celu realizacji spersonalizowanych kampanii reklamowych. Jednakże, nie sprzedajemy ani nie wynajmujemy Twoich danych osobowych osobom lub firmom z zamiarem ich wykorzystania w celach marketingowych.

 

Prawa użytkowników

Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, usuwania lub ograniczenia przetwarzania. Możesz również w każdej chwili wycofać swoją zgodę na przetwarzanie danych, jeśli nie zgadzasz się na naszą politykę prywatności.

Zmiany w polityce prywatności

Niniejsza polityka prywatności może ulec zmianie w przyszłości, zwłaszcza jeśli zachodzi potrzeba dostosowania jej do ewentualnych zmian w przepisach prawa lub naszych usługach. Wszelkie zmiany w polityce prywatności zostaną opublikowane na tej stronie, a data ostatniej aktualizacji zostanie zmieniona na górze dokumentu.

Zbieranie informacji o produktach

W celu prezentacji spersonalizowanych reklam, gromadzimy informacje dotyczące produktów dostępnych w innych sklepach internetowych. W tym procesie korzystamy z różnych narzędzi analitycznych i technologii śledzenia, które pozwalają nam zrozumieć preferencje użytkowników oraz prezentować reklamy odpowiadające ich zainteresowaniom. Należy zauważyć, że w tym procesie nie gromadzimy ani nie przechowujemy danych transakcyjnych ani innych danych finansowych związanych z zakupami.

 

Przekierowania do sklepów internetowych

Kiedy użytkownik kliknie na reklamę produktu na naszym portalu, zostanie przekierowany na stronę internetową odpowiedniego sklepu, gdzie będzie mógł kontynuować zakup. W tym momencie przechodzi na stronę zewnętrznego sklepu, a nasza polityka prywatności przestaje obowiązywać. Zachęcamy użytkowników do zapoznania się z politykami prywatności tych sklepów, aby dowiedzieć się, jakie dane są przez nich gromadzone i przetwarzane.

Reklamy partnerskie i pliki cookie

W celu dostarczania spersonalizowanych reklam, możemy korzystać z plików cookie i podobnych technologii. Pliki cookie pozwalają nam zapamiętać preferencje użytkowników oraz śledzić ich aktywność na naszej stronie. Informacje te pomagają nam doskonalić jakość naszych usług reklamowych oraz zapewniają lepsze dopasowanie reklam do indywidualnych potrzeb użytkowników.

 

Zachowanie anonimowości

Choć korzystamy z plików cookie i innych technologii śledzenia, naszym priorytetem jest zachowanie anonimowości użytkowników. Nie identyfikujemy użytkowników w sposób bezpośredni, a dane gromadzone za pomocą plików cookie są ogólnego charakteru i służą wyłącznie celom analizy i personalizacji reklam.

Bezpieczeństwo danych

Portal "Sukienkowo.com" podejmuje wszelkie starania w celu zachowania najwyższych standardów ochrony które obejmują:

  1. Wykorzystanie certyfikatu SSL/TLS. Ten zaawansowany protokół szyfrowania pozwala na zachowanie poufności przesyłanych informacji oraz minimalizuje ryzyko ich przechwycenia przez osoby niepowołane.
  2. Wszelkie hasła i dane wrażliwe są dodatkowo zabezpieczane za pomocą algorytmu szyfrowania SHA256, co dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa przetwarzania informacji. Dzięki temu nawet w przypadku przypadkowego lub nieautoryzowanego dostępu do tych danych, są one przechowywane w formie trudnej do odczytania.
  3. Infrastruktura sieciowa zabezpieczona za pomocą Firewalla, co umożliwia blokowanie nieautoryzowanych prób dostępu oraz ogranicza ryzyko ataków cybernetycznych i zagrożeń dla bezpieczeństwa danych.
  4. Dostęp do strony administratora posiadają tylko i wyłącznie osoby do tego uprawnione.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania, uwagi lub wątpliwości dotyczące naszej polityki prywatności lub sposobu, w jaki przetwarzamy dane osobowe, prosimy o kontakt za pośrednictwem informacji podanych na naszej stronie kontaktowej.

Dziękujemy za korzystanie z portalu "Sukienkowo.com"!